Mantovanibenne je spoločnosť špecializujúca sa na konštrukciu, výrobu a marketing zariadení pre odvetvie zemných prác, demolácie a recykláciu.
Firma viac ako 50 rokov vyrába lyžice a demolačné zariadenia (drviče, nožnice, kolové rozrušovače, rýchloupínače …), ktoré uspokoja všetky požiadavky a vyhovujú individuálnym potrebám. Každý model je výsledkom pokročilého technologického výskumu, čo zabezpečuje vysokú kvalitu, najvyššiu úroveň produktivity a húževnatosti a zaručuje bezpečnú investíciu. Kombinácia efektívnosti vo výrobe a predaji a neustále inovácie stoja za úspechom značky MANTOVANIBENNE.
Spoločnosť je považovaná za lídra medzi európskymi výrobcami príslušenstva. Získala značný podiel na zahraničnom trhu, kam smeruje 50% jej produkcie.

Sídlo firmy je v priemyselnej časti talianska v meste Mirandola v kraji Modena. Dnes zaberá 18000m2 plochy z čoho 9000 sú budovy. Spoločnosť je držiteľom certifikátu riadenia kvality ISO 9001:2000, ako jedna z prvých v taliansku zaviedla nové štandardy, ktoré sú silnejšie orientovné na zákazníka. Toto predstavuje strategický cieľ firmy MANTOVANIBENNE.

Otočný drvič RP-IT

Vďaka jeho vysokej všestrannosti a efektivite sa RP-IT stal štandardom v demolačnom priemysle. Je vhodny pre primárnu aj pre sekundárnu demoláciu, tiež pre výškové aplikácie. Vymeniteľné opotrebiteľné časti zjednodušujú údržbu a sú vhodné pre rôzne typy prác.

Hlavné črty

 • Vystužená konštrukcia RP-IT je navrhnutá tak, aby vydržala navždy, umožňuje drvenému materiálu ľahko vypadnúť, čím zvyšuje efektivitu.
 • Kontinuálne hydraulické otáčanie umožňuje precízne polohovanie počas prác vo výškach aj na zemi pričom robustné komponenty poskytujú dlhú životnosť.
 • Dva druhy vymeniteľných platní zaisťujú vhodnosť pre špecifickú prácu. Platňa CRP, s jedným zubom, poskytuje vyššiu penetráciu v húževnatom betóne a je určená pre primárnu demoláciu. Platňa PP, s dvoma zubmi, maximalizuje produktivitu a je určenáa hlavne na sekundárnu demoláciu.
 • Vymeniteľné časti ako platne so zubami a strihacie čepele, umožňujú rýchlu a jednoduchú údržbu.
 • Rýchlostný ventil znižuje časy otvárania a zatvárania čím zvyšuje produktivitu.

Drvič CR

Je skonštruovaný pre najťažšie demolačné práce. Hlavné črty drviča CR sú výkon a výdrž, čo umožňuje rýchlu, precíznu a bezpečnú demoláciu. Tento nástroj bol vyvinutý pre primárnu demoláciu armovaného betónu aj pre prácu vo výškach.

Hlavné črty

 • Kontinuálne hydraulické otáčanie umožňuje precízne polohovanie počas prác vo výškach a dvojradové ložisko
  poskytuje vysokú pevnosť a zvyšuje bezpečnosť.
 • Výkonné válce dodávajú enormnú silu vďaka dokonalej kinematike.
 • Špeciálny tvar zubov, vyvinutý tak, aby zostali ostré napriek opotrebeniu, maximalizuje penetráciu.
 • Systém dvoch čapov umožňuje väčšie otvorenie a vyššiu silu aj pri maximálnom otvorení.
 • Vymeniteľné strihacie čepele môžu byť pred výmenou otočené 4 krát.
 • Patentovaný Rýchlostný ventil zvyšuje produktivitu a chráni hydraulický systém stroja pre tlakovými špičkami.

Fixný drvič MCP - IT

Drvič s fixnou hlavou je ideálnym nástrojom pre sekundárnu demoláciu na zemi. Jeho vymeniteľná platňa sa stala medzníkom v tomto priemysle a navrhnutá tak, aby poskytla vysokú produktivitu a umožnila ľahkú údržbu. Jej hlavnou prácou je drviť betón za účelom separácie armovacej ocele.

Hlavné črty

 • Vystužená konštrukcia MCP-IT je navrhnutá tak, aby vydržala navždy a robí tento nástroj mimoriadne funkčný pri práci na zemi. Navyše umožňuje drvenému materiálu ľahko vypadnúť, čím zvyšuje efektivitu.
 • Dva druhy vymeniteľných platní zaisťujú vhodnosť pre špecifickú prácu. Platňa CRP, s jedným zubom, poskytuje vyššiu penetráciu v húževnatom betóne a je určená pre primárnu demoláciu. Platňa PP, s dvoma zubmi, maximalizuje produktivitu a je určenáa hlavne na sekundárnu demoláciu.
 • Vymeniteľné časti ako platne so zubami a strihacie čepele, umožňujú rýchlu a jednoduchú údržbu.
 • Rýchlostný ventil znižuje časy otvárania a zatvárania čím zvyšuje produktivitu.

MS - MULTISYSTEM

MS je transformer v rodine strojov MBI. Nie je to len nástroj na vykonávanie práce, ale je to zariadenie, ktoré sa transformuje na špecifický nástroj podľa úlohy, ktorú má splniť. Špecifické sady čeľustí spravia z MS vhodný strihač, drvič, nožnice, kombi drvič, strihač koľajníc alebo strihač plechu.

Hlavné črty

K dispozícii sú rôzne sady čeľustí, ktoré transformujú MS na nástroj perfektný pre široký rozsah špecilánych prác.
CR – drvič-strihač pre primárnu demoláciu betónových konštrukcií
CP – drviace čeľuste pre sekundárnu demoláciu a separáciu armatúry
SH – nožnice pre demoláciu oceľových konštrukcií a spracovanie šrotu
CC – Kombi strihač pre demoláciu silne armovaných betónových konštrukcií
PSH – nožnice na plech pre demoláciu nádrží a spracovanie plechu
RC – Strihač koľajníc pre spracovanie koľajníc

Kontinuálne hydraulické otáčanie umožňuje presné navádzanie nástroja pri práci. Dvojradové ložisko zaisťuje vysokú pevnosť a zvyšuje bezpečnosť.
Rýchlostný ventil znižuje časy otvárania a zatvárania čím zvyšuje produktivitu.

Nožnice SH Eagle

Nožnice na oceľ SH Eagle zmenili konštrukciu nožníc vo svete tým, že predstavili takzvané „nahé“ nožnice. Sú určené na demoláciu oceľových konštrukcií ako sú stavby, nádrže, lode, mosty atd. Sú tiež široko používané pri spracovaní v šrotovom priemysle.

Hlavné črty

 • Tvar čepelí: všetky čepele môžu byť 3 x otočené pred výmenou a majú špeciálny tvar pre zlepšenie výkonu. Dierovací hrot a predný brit zlepšujú schopnosť dierovať.
 • Tvar čeľustí: čeľuste SH sú navrhnuté tak, aby pracovali v súhre a maximalizovali strihací výkon. Pevná čeľusť nakloní materiál pričom pohyblivá čeľusť dodá plnú strihaciu silu na jeho povrch.
 • Dvojité vedenie: súososť čeľustí je rozhodujúca pre zaistenie maximálneho strihacieho výkonu. Dve nastaviteľné vodítka umožňujú operátorovi čas od času kontrolovať a jemne nastaviť zarovnanie jednoduchým úkonom. Navyše, nastavovací systém na hlavnom čape uľahčuje demontáž čapu a údržbu.
 • Obrátený válec: extrémne výkonné válce SH sú obrátené, aby zlepšili ochranu piestnic a tzv. „nahým dizajnom“ ušetrili hmotnosť. Piestnica válca je pre maximalizáciu pevnosti funkčnosti kalená.
 • Automatický mazací systém: nožnice nad 7 t sú vybavené patentovaným „Manto-Autolube“ systémom, ktorý zabezpečuje správne mazanie dôležitých častí.
 • Zostava otoča: odolné otáčanie poskytuje dôkladné polohovanie nástroja, pričom antikavitačný ventil zvyšuje prevádzkovú bezpečnosť.
 • Rýchlostný ventil znižuje časy otvárania a zatvárania čím zvyšuje produktivitu.

Demolačný drapák SGR

Náš drapák bol navrhnutý tak, aby bol extrémne pevný a umožnil užívateľovi realizovať demolačné práce a manipuláciu s ťažkým materiálom. Navyše má zakomponované dôležité bezpečnostné črty ako ventil blokovania nákladu a brzdu hydraulického valca.

Hlavné črty

 • Vystužená konštrukcia umožňuje použiť SGR na ťažké práce ako demolácia tehlových stavieb alebo manipulácia s skalnými balvanmi.
 • Výkonné valce s integrovaným hydraulickým brzdným systémom zaručujú veľkú zvieraciu silu.
 • Kontinuálne hydraulické otáčanie umožňuje presné navádzanie nástroja pri práci. Navyše, robustné komponenty a zdvojený motor vo väčších modeloch, zaručujú dlhú životnosť a rotačnú silu.
 • Ventil blokovania nákladu zabraňuje otvoreniu ventilu bez príkazu operátora, čím maximalizuje bezpečnosť SGR.
 • Brity sú vymeniteľné a môžu byť otočené 4 krát pred výmenou, pričom zaisťujú precízne zvieranie.
 • Nový hydraulický systém zlepšuje výkon a životnosť pričom zjednodušuje údržbu.